Evde Spor Yaparken Aynı Anda Çamaşır Yıkamanızı Sağlayan Bisiklet

Erkekleri Yalan Söylemeye İten 13 Soru

Beşiktaş’ın Şampiyon Olması Hakkında Yazılmış Birbirinden Güzel 10 Tweet

Şener Şen Filmlerinden Yüreğinize Dokunacak 9 Replik

30 Yaşından Sonra Anlaşılan Gerçekler

Blog 19 Ekim 2015
132.836

Hayatın yok yere akıp gittiğini ve zamanın durdurulamadığını düşünmeye başladıysan eğer 30’unu geçmissindir ve sana şimdiden geçmiş olsun, aramıza hoş geldin.

eğer para kazanmak için çalışmak zorunda olmayan şanslı insanlardan değilsen ve haftanın minimum beş günü kendine toplam 30 saat ayırmana rağmen iki gün izin yapacağım diye seviniyorsan seni kutlarım… şimdi hem 30’unu geçtin, hem de kapitalizmin ağlarına takıldın ama farkında değilsin.

bir yandan hayatın hızla akıp geçmesine rağmen diğer yandan mesai bitse de çıksam şuradan diye düşünmek bana göre paradokstur ve küçük kara deliklerin oluşmasına bile yol açabilir evrende… sen zamanını dört duvar içinde bir tutsak gibi geçiriyorsun ama zamanın akması da işine geliyor çünkü çalışmak istemiyorsun… bu ne yaman bir çelişkidir söyle bana sevgili modern köle?

30’u geçmek kötü değildir ama zamanı kontrol edememek çok B*ktandır işte… hem de o zaman senin aleyhine geçiyorsa vay haline.

Aile her şeydir. herkes dötünü dönüp giderken, sana sımsıkı sarılan ailen oluyor. kaç yaşına gelirsen gel, sen onların biricik çocuğusun. kıymetini bilmezsen allah belanı versin.

iş güç için ne yatırım yaptıysan yaptın, gerekli yerlerde amcan, dayın ya da arkanda tanıdıkları olan bir baban yoksa karşılığını alamıyorsun, alamayacaksan.

para para diye dötünü yırtma. sağlık olmadıktan sonra ne yapacaksın parayı? para kazanacağım, kariyer yapacağım diye kendini yıprattığın günlerin acısı, vücudunda biriken stres yüzünden senden gani gani çıkıyor.

paran ya da statün için yanında olan insanların amk onları ayırt etmeyi öğreneceksin, boşuna canını sıkma. allah herkese gönlüne göre veriyor.

ne bok yersen ye, sorumluluk almayı bileceksin. sorumluluğunu alamayacaksan o topa girmeyeceksin.

her şey bir kenara, kul hakkı yeme. vicdanın temiz değilse insan değilsin.

eşini iyi seçmen lazım. seni rezil de eden, vezir de eden o oluyor ve sevgi her şeye yetmiyor. evde huzurun yoksa, eninde sonunda kendi bokuyla kavga eden birine dönüşüyorsun.

ilişkilerinde huzuru ara. huzur varsa her şey olur, huzur yoksa, aşk, tutku, seks vs hikaye. tutmaz o maya ki huzursuz bir ilişkiye kaptırdıysan neyi yediğini söylemek istemiyorum şimdi.

gidenlerin, gönderdiklerinin ardından kaybettiğin vakti kendine harcasan, daha donanımlı bir insan olurdun. kimseye, hiç kimseye değmez. bir insanı özel yapan sensin, senin sevgin.

bu hayatta çok o. çocuğu var, evet ama iyi insanlar da hala var.

hiç kimseye bir bok kanıtlamak zorunda değilsin. çok mutlu görünmek, çok zengin olmak, ev araba almak, dünyayı görmek… lan sen ne istiyorsun ona karar ver. elalemi *mk, ben ne istiyorum demeyi öğrenmen gerek.

hayır demeyi bileceksin. öğrenemediğin sürece tepene binen şerefsizlerle debelenmek zorunda kalırsın.

ne kadar yukarı çıkarsan o kadar düşman ediniyorsun. kafayı “ben buna ne yaptım da bana böyle yaptı” diye yoracağına, önüne bak.

insanlar seni sevmek zorunda değil, sen de onları sevmek zorunda değilsin. nokta.

iyi niyet ile aptallığı ayıran çok ince bir çizgi.

sevdiklerine, kendin için ne istiyorsan onu ver; öyle davran. seni hak edenleri el üstünde tut.

hayat çok hızlı geçiyor, yakalamayı öğren. en önemli şey zamanlama. dostlarınla bir kadeh içmeye, ailenle sohbet etmeye, kendini şımartmaya vaktin olsun mutlaka.

üşenme! “üşeniyorum, öyleyse yarın” deme. yarın yok ki!

sev, sev, daha çok sev. ilk önce kendini sev ve nasıl sevilmek istiyorsan, öyle sev. sevdiğin için elinden geleni yapınca da, “olursa ekime, olmazsa **kime” de yeter.


Etiketler: ,
Kaynak:
Reklamlar
Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Birisi 14 Aralık 2015

Eee hayat bu… yanlışlar bir sürüdür doğru bir tane. O tek olan doğruyu yap kafan rahat olsun.