İstanbul’da Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 101 Şey

Twitter Fenomenlerinden Türk Annesinin Attığı Bomba Gibi 10 Tweet

Ultra Zengin İnsanların Hayatlarından Bizim Beynimizi Yakacak 24 Fotoğraf

Tavuklar Üşümesin Diye Onlara Tek Tek Kazak Ören Güzel İnsan

7 Erkek Tipi ve Amaçları

Blog, Genel 2 Nisan 2016
11.155

Bir Erkeğin Amacını 7 Maddede Özetlemeye Çalıştım. Genel Hatlarıyla Ele Aldım Ve İstisnai Durumlar İçin Geçerli Değildir.

1- Konu Dönüp Dolaşıp, Cinselliğe Geliyorsa;

7 Erkek Tipi ve Amacı

Büyük ihtimalle amacı cinsel yönde ihtiyacını gidermektir. Yani sizi siz olduğunuz için değil, kadın olduğunuz için hayatında tutuyordur. Kızlar genelde onları arzuladıkları için filan düşünürler, değil. Asıl amaç kendi cinsel tercihleri için sizi kullanmaktır.

2- Kurduğu Hayallerde Size Yer Varsa;

Bu genelde duygusal erkek tipine girmekte. Büyük ihtimalle sizinle sevgili olma düşüncesi veya ne bileyim sizinle ilgili hayaller kurduğu için sizden hoşlandığını söyleyebiliriz. Ama tabi bunun sebebi sizi çok yakın görmesinden kaynaklı da olabilir. Genelde çoğu hayalinde siz varsanız, sizinle beraber olmaktan haz alıyor, sizden hoşlanıyordur.

3- Sürekli Size Dert Yanıyorsa;

Bu benim sevmediğim kız tipine girer. Sürekli sorunları vardır, sürekli anlatır, sürekli sizden çözüm önerisi ister. Bu erkek tipinin amacı genelde “birilerine açılmak, birilerine derdini anlatabilmek”tir. Yani sizin yerinizde başka birisi de olsa ona aynı şekilde davranacaktır.

4- Genelde Kız Arkadaşını Anlatıyorsa;

Bu erkek tipinin amacı, ya sizi kendine yakın gördüğü içindir ya da ilişkiler konusunda tecrübesi zayıf olduğu için sizden sürekli laf alıp, bunu kız arkadaşına karşı kullanmaktır. Bir erkeğin, sevgilisini karşı tarafa sürekli anlatması bence gayet kaba bir davranış. Hele hele karşı taraf sizden hoşlanıyorsa…

5- Konu Genelde Maddiyatsa;

Benim en sevmediğim insan tipidir. Maddiyat dediysek, varlığından filan bahsetmesini kast etmiyorum sadece, kast ettiğim; yokluğundan veya varlığından bahsetmesidir. Sürekli yok arabam şöyle oldu, yok evime çamura battı filan konuşulan konular arasındadır. Bu erkeğin amacı sizi maddi gücüyle etkilemeye çalışmaktır büyük ihtimalle. Çoğu zaman da etkili olur ne yazık ki…

6- Sürekli Çöpçatanlık İstiyorsa;

Çöpçatanlık yapmanızı istiyorsa ve bu durum sürekli tekrar ediyorsa erkeğin sizi hayatında tutma sebebi kullanmaktır. Kendisi insan ilişkilerinde zayıftır ve sürekli ister. İster, ister, ister… Kendisine uygun birini bulunca da büyük ihtimalle sizinle eskisi gibi olmaz. Çünkü sizinle işi bitmiştir.

7- Menfaat İlişkisi Varsa;

Bir erkeğin menfaat ilişkisi içinde olduğunun bir kaç göstergesini örnekle açıklayayım. Sınav döneminde sizi arar, notları sizden alır sonrasında da bir daha aramaz. Ya da; bir ödev yapılması gerekiyordur ve sizinle o ödev döneminde ilgili davranır, ardından ise pek ilgilenmez. Kaba bir tabirle, “Merhaba-Merhaba” ilişkisinden öteye gitmez arkadaşlığınız.


Kaynak:
Reklamlar
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.