WhatsApp’ta Başka Kişiler Okumasın Diye Şifreleme Özelliği Devreye Girdi

Eski Sevgiliye Geri Dönmek Hakkında Yazılmış En İyi 8 Yazı

Evren Denilen Zaman Makinesi

Dövüş Kulübü Filmin’den Hafızalara Kazınmış 15 Unutulmaz Replik

740 Beygirli Agresif Bir Tanrıça: “2017 Lamborghini Aventador S”

Araba, Foto Galeri, Genel, Otomobil 3 Ocak 2017
8.780

Bazı efsanelerin var olması için uzun bir zaman dilimine gerek kalmayabilir. Mayıs 1963 tarihinden bu yana, “İtalya’nın kızgın boğası”  olarak, otomobil tutkunlarını fazlasıyla heyecanlandıran modellere imza atan Lamborghini, 400GT, Miura ve Diablo gibi canavarlarla adını dünyaya duyurmayı başarmıştı. Ancak markanın ustalık işlerinden, 2011 doğumlu Aventador modeli, sektörün yeni yüzlerinden biri olmasına rağmen, kısa sürede efsaneleşmeyi başardı.

Otomotiv sektöründe yer alan ünlü modifiye markalarının ağzını sulandıran bu Lamborghini güzelliği, geçtiğimiz günlerde Alman tuning firması Novitec’in usta ellerinde yeniden şekillenmişti. Orijinal versiyonuna göre çok daha güçlü ve göz alıcı görünen Lamborghini Aventador Novitec modeli, belki de İtalyan devinin yeni Aventador versiyonlarına ışık tutmuş olabilir.

Hem marka hayranları hem de otomotiv dünyası tarafından uzun süredir merakla beklenen yeni Lamborghini Aventador versiyonu, nihayet gün yüzüne çıktı. 2017 Lamborghini Aventador S olarak adlandırılan bu yeni versiyon, 740 beygirli ve agresif görünümlü bu “tanrıça”, 2017’nin en etkileyici canavarlarından bir tanesi olacak gibi görünüyor. Şimdi dilerseniz yeni Lamborghini Aventador S modeline birlikte bir göz atalım.

Lamborghini’nin yeni ve göz alıcı hiper arabası Aventador S, markanın V12 motorla donatılmış 5 yıllık amiral gemisini daha da etkileyici bir boğaya dönüştürecek gibi görünüyor. Başlangıç versiyonuna göre 40 beygir gücü daha fazla üreten 2017 Aventador S modeli, 6.5 litrelik doğal emişli V12 motor ile donatılmış. Toplamda 740 beygir gücü ve 690 Nm tork üreten bu model, 8.500 devire çıkabiliyor. 0-100 km/s ivmeye sadece 2.9 saniyede ulaşabilen 2017 Lamborghini Aventador S versiyonu, saatte 350 kilometrelik azami hızıyla da bir önceki versiyonunu andırıyor

Pirelli P Zero lastikleriyle tam bir yol canavarına dönüşen 2017 Lamborghini Aventador S modelinin dört çeker çekiş altyapısı da Ad Personam programıyla kişiselleştirilebiliyor. Kısa sürede yüksek hızlara ulaşabilen bu yeni Lamborghini harikası, ayrıca ESC (Elektronik Denge Kontrolü) ile de sürücüsünün rahat bir şekilde ilerleyebilmesini sağlıyor. Bu özelliklerin yanı sıra Apple CarPlay desteği de sunan yeni Aventador S modelinin 2017 yılının ilkbaharında satışa sunulacağı belirtiliyor. Avrupa’da vergiler hariç 281.555 dolarlık fiyat etiketiyle piyasaya sürüleceği belirtilen 2017 Lambrghini Aventador S modelinin, Amerika’da ise 421.350 dolara satılması bekleniyor.

 


Etiketler:
Reklamlar
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.