İş Görüşmesinden Kovulmak

Geçmişten Günümüze Erkeklerin Vazgeçilmezi Olan 9 Bilgisayar Oyunu

Mutlu Olmak İçin Hemen Şu Anda Hayatınızdan Çıkarmanız Gereken 10 Şey

Daha Önce Görmediğiniz Sıra Dışı Düğün Fotoğrafları

Acun Ilıcalı Bir Millet İçin Atom Bombasından Daha Tehlikelidir!

Blog, Genel, Yaşam 5 Mart 2016
303.466

Lütfen yazının başlığına bakıp, başarılı insanları eleştirerek, prim yapmaya çalışan bir kimse olduğumu düşünmeyiniz. İsmi geçen şahıs, çeşitli kayırma ve düzenbazlıklarla zengin edilmiş, servet sahibi birçok varlıklı “aile” üyesine göre kazandığı başarı ve serveti hak eden bir kimsedir. Ülkenin yetiştirdiği en başarılı televizyonculardandır. Başarı ülkemizde para kazanmayla orantılı kabul edildiği için servet kelimesin kullanma ihtiyacı hissettim. Lütfen kabalığımı affediniz.. Lakin Acun Ilıcalı ‘nın bu başarısı, bulunduğumuz ülke halkı için çok tehlikeli boyutlara ulaşmıştır. Neden mi?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulduğu günlerden bu yana en tehlikeli günlerini yaşıyor. Orta Doğu coğrafyasındaki yakın ve uzak komşularımız iç savaş batağına saplanmış durumda. Son birkaç yıl içinde milyonlarca insan topraklarımıza göç etmek zorunda kaldı. Tarihi süreçleri az buçuk analiz edebilen bir kimse çok iyi bilir ki, devletler büyük göç dalgalarının ardından zayıflar ve zamanla yıkılma tehlikesi geçirirler. Ülkedeki bir avuç aklı başında insanla bu önemli konuları tartışma ihtiyacı duyarken, dostlarım bir anda beni uyarıyor.

acun2

Ekrana bak! Bozok halkayı atamadı… ÜNLÜLER 1, ÜNSÜZLER 0.

Ülkenin kuzeyinde Rusya ve AB arasındaki gerginlik Ukranya üzerinden devam ediyor. ABD, Rusya ‘yı köşeye sıkıştırmaya çalışıyor. Ruble, dolar karşısında hızla değer kaybetmeye devam ediyor. Rusya, Kırım ve Ukranya üzerindeki haklarından vazgeçmemek uğruna tüm dünyayı tehdit ediyor. Bunların hepsi sadece bir kaç kilometre kuzeyimizde gerçekleşiyor ve ben dostlarımın ısrarlı ikazıyla tekrar ekrana bakıyorum. Begüm takıldı ve düştü…

ÜNLÜLER 2, ÜNSÜZLER 0.

Yaklaşık bir ay önce Yemen ‘de, Şia ‘nın Sünni inanca pek uzak olmayan bir akımı olarak kabul edilen Hursiler, başkent Aden ‘i ele geçiriyor. Suud ‘ların önderliğinde oluşturulan Arap Birliği havadan ve karadan Aden ‘e bombalar yağdırıyor. Türkiye operasyonu savunuyor. İran, Türkiye ‘ye “akıllı ol!” uyarıları yapıyor. Tansiyon iyice yükseliyor ki, ben dostlarımın ikazıyla bir kez daha ekrana bakıyorum. Neyse ki Doğukan basamağı doğru çiviye geçirebildi..

ÜNLÜLER 3, ÜNSÜZLER 0.

Ne oluyorsa koskoca ülkenin bir anda elektriği kesiliyor. Elektrikler kesikken birileri ülkenin en önemli davalarına bakan “Savcı” ‘sını rehin alıyor. Yayın yasağı konuluyor. Biz de mecburen “Survivor” ‘ı açıyoruz. Bir de bakıyoruz ki… Maalesef Sahra düşüp, kafasını yarmış..

ÜNLÜLER 4, ÜNSÜZLER 0

Sonra “Savcı” öldürülüyor. Ülke Batman ‘ın kötülerden yıllarca koruduğu “Gotham” Şehrine dönüyor. Tam sesimi çıkartıp bişeyler söylemek istiyorum ki dostlarım beni uyarıyor:

-Dur bir dakika susssss! Turabi, Nouma ‘nın kafasına vurdu. “Vay anasını arkadaş” diyorum ve ekrana bakıyorum…

ÜNLÜLER 5, ÜNSÜZLER 0.

Dolar aldı başını gidiyor. Ekonomi adeta “bizi Haziran ‘a kadar at, yeter koçuma” dönmüş. Ama kimin umrunda krediler çoktan çekildi. Evler, arabalar alındı veya yenilendi. Ne olacak canım her ay azar azar öderiz. Haydi ekrana bak! Seda elendi bile..

ÜNLÜLER 6, ÜNSÜZLER 0.

Dünya nüfüsu yedi miyarın üzerine çıkmış. Doğal kaynaklarımızı ve yaşam alanlarımızı süratle kaybediyoruz.. Ulaştığımız teknolojiyle dünyanın eko-sistemini yenileyerek, yaşanabilirliğini sürdürebilmesi için 3 milyar nüfus olması gerektiği öngörülüyor. Anlayacağınız her geçen vakit, iki katından daha fazla hayatı tüketiyoruz. Bunu gören gelişmiş beyinlerin önemli bir kısmı kurtuluşu toplu ölümlerde arıyor. Savaş çıkartıp, nüfusu azaltmak ise en kolay yol. Dünya diken üstünde. Üstelik İkinci Dünya Savaşı ‘na girmediğimiz için tarafsız kalma hakkımızda kalmadı. Savaşın gürültüsü uzaklardan kulağımda çınlamaya başladı bile… Peki bizim güzel ve neşe dolu insanlarımız ne yapıyor?

Şşşşttttt Mert! Keser misin sesini artık. Ekrana bak!

ÜNLÜLER 7, ÜNSÜZLER 0.

Ben bu yarışmanın sonunu tahmin edebiliyorum. Ünlüler kazanıp adayı terkedecekler. Özel uçaklarına atlayıp milyonlarca dolarlarıyla hayatlarını kurtaracaklar. Şimdi asıl ben sana soruyorum. Peki sen ne yapacaksın ÜNSÜZ?


Reklamlar
Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Ediz islam dumankaya 6 Mart 2016

Acuna gelene kadar bir toplumun cokusu ve cokmesinden daha onemli olani ise coktukten sonra ayaga kalkmasini engellemek veya geciktirmek , orf adet ve toplumsal degerlerinin parcalanmasiyla olur .. bu sekildr toplum icinde ayriliklar zitliklar kaoslar cok rahat olur , disardan bir butun olarak sizi parcalamak zor iken zaten icerde parca parca olmus bir toplulugu olusumu dagitmak cok zor degill… Siz acunu takip ederken , hic su evlilik programlarina bakmiyormusunuz ? Siz muhtesem rezaleti izlemediniz mi dunyanin onunde titredigi kanuniyi ne hallere dusurduler , Abd rambo yapar ulke ulke savasa yollar kahramanlik vatanseverlik bayrak bilinč alti msj ni verir , bizimikiler ise uckur pesinde gosterir cihan padişahini … Siz acunun insanlari uyuttugunu soyluyorsunuz be arkadas , uyuyan insan ya ebedi uyur yada vakti geldiginde birileri yada bisey sayesinde uyanir bu ihtimaldir …
Peki asimile olmus bir toplulugu uyandirabilirmisin ? Onlar zaten uyanik olduklarini saniyorlar , ama benlikleri kaybolmuş … Ortadogu sagin solun bu kadar kayniyorken Turkiyenin isinmamasi anormal bir durum olur …Senin tv lerinde ya kerhane programlari evlilik programlari adi altinda var yada acun …. hangisinin zarari daha cok ulke ye ? …
Acun dedigin medya sahibi , yani kabul gorsede gormesede bir guc , peki bu acun bu gucu ne icin kullaniyor?
Mevzu acunu elestirmek degil ha yalnis olmasin , bu adam cok buyuk tehlike basliga aldanmayin ha aslinda biz Turkiye PKK ya tesekkur etmeli diyen Fatih portopkal dan bahsediyoruz dimi ??

Senin gundemi takip etmeni bir acun engelliyorsa bu senin gerizekaliligindir , sigara icmenij zararli oldugunu bilip bunu icip de ogut verme , Almanya araba uretmis , sen bu arabayla kerhaneye gidince Almanya mi gunahkar ? Sen bu arabayla kabeye gidince ? Almanya mi sevap kazaniyor cennetlik oluyor ? Sen bu arabayla canli bomba olarak patlattiginda Almanya yami dava aciyorsun cok ? Izleme sen izledikce yani sen tukettikce onlar ureticek ! Tukettme arkadas artik sende ureten kisimda ol …
Biriside cikip demezki Aydin dohan mesela oda medya patronu ? Yada baska bisey vsvsvs fark etmez … Acunun bu kadar tuketilmeye calismasinin sebebi , uretenlerin arasinda gun gectikce yer almaya saglamlastirarak yol almasidir … o yuzden tuketen topluma acun tukettiriliyor yada calisiliyor …
Boş muhabbetler bu ulkede ne unlusu var ne unsuzu , bu ulkede yemek yedigi kaba sican ile o kabi onlarin onune koyan insanlar var ..