Yıldız Tilbe’nin Attığı Twitlerden En İyi 11 Tanesi

İz Bırakan 10 Kitap Alıntısı

Zaytung’dan Beyin Yakan 7 Yalan Ve Komik Haber

“Ne Zaman Evleniyorsun?” Sorusuna Verilebilecek En Güzel 19 Cevap

Bizlerden Daha Havalı İşi Olan 9 Hayvan Dostumuz

Blog, Genel, Yaşam 19 Temmuz 2015
6.745

 

 

yesil 1

 

Fotoğraftaki dostumuzun türü dev afrika keseli faresi, meziyeti ise bir insanın 5 günde temizliyebileceği bir alanı sadece 20dk gibi bir sürede tamamlaması. Ödemeyi ise her bulduğu mayın başına meyve parçalarıyla alıyor. Bu meslek dalında rakibi olabilecek potansiyel yarışmacılara başarılar diliyoruz.

yesil2

 

Yat-chan ve Fuku-chan Tokyo’daki Kayabukiya adlı tavernada garson olarak çalışıyorlar, müşterilere içecek ve havlu servisi yapan bu meziyetli dostlarımız günde iki saat çalışsada, cana yakınlıkları ve babacanlıklarıyla göz dolduruyor.

yesil3

 

Twiggy adlı dostumuz, Anchorman ve Dodgeball adlı gösterilerde yer alıp bu yılın Austin X oyunlarında da boy gösterdi, bir çoğumuzun sincap kadar ünlü olamayacağını düşünmek bile kederlenmenize sebep olabilir, ancak telaşa gerek yok! Sizin bizde yeriniz apayrı!

yesil4

 

Amerika Deniz Kuvvetlerinin uyguladığı programla Yunuslar mayın temizliğinde ve Kalifornya Deniz Aslanlarıda liman güvenliği ve kurtarma gibi alanlarda görev alıyorlar.

The visiting Budweiser Clydesdale horses parade around the parking lot at the Anheuser-Busch Fairfield Brewery, Sunday, Jan. 11, 2015, in Fairfield. Patrons were treated to photo opportunities with the horses and samples of Budweiser beer at the event. (Steve Reczkowski/Daily Republic)

İlk kez 1933 yılında kutlama amaçlı yapılan ve devam eden geleneğimizde altı attan oluşan beş takım bütün bir sene boyunca ülkeyi geziyor ve en lüks ahırlarda kalıp en güzel yemekleri yiyerek en şık at arabalarını çekiyorlar. Karşılaştırma yapacak olursak bunu bütün bir sene boyunca ülkeyi bedavadan gezip en lüks otellerde kalıp en güzel yemekleri yediğiniz anlamına geliyor. Başvuru adresi mi? Malesef bizde de yok.

yesil6

Bu arkadaş yılda sadece bir gün çalışıyor! O günde tek yapması gereken Gobler Topuzu denilen tepeye çıkmak. Onun dışında kalan günlerini şehir kütüphanesinde karısı Phyllis ile yaşayıp, kendi adına kurulmuş klübün üyelerinin yoğun ilgisiyle şımararak geçiriyor.

yesil7

 

Buradaki kahramanımız ise Bekçi Lama. En fazla verimi tek başına çalışırken yakalayan koruyucularımız, çiftlik hayvanlarının korunmasında kullanılıyor. Tehlike anında en etkili alarmlara bile taş çıkartan çığlıklarıyla ortalığı birbirine katan lamalar, fiziksel olarakta hiç geri kalmıyor ve çakalları teke tekte öldürebilmeleriyle tanınıyorlar.

yesil8

 

En asil görevlerden birini rehber köpeklerimiz yapıyor. Resimdeki dostumuz Figo, geçen ay hareket halindeki bir otobüsün önüne atlayarak sahibini ölümden kurtarmış. Görme engelli insanların can dostu olan bu asil canlıları tekrardan kutluyor ve teşekkürü borç biliyoruz.

yesil9

Listemizde son olarak terapi hayvanları yer alıyor, resimdeki dostumuz Oscar, hastasının ölüm vaktinin geldiğini sezebilen bir kedi. Zamanı gelmiş hastaların yanına gidip onlara sarılarak huzur içinde bir sonraki duraklarına uğurluyor .


Reklamlar
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.