Ekşi Sözlük’ten Kalbi Kırılmış Bir Kadının Yapabilecekleri Hakkında Yazılmış 14 Yazı

Dünyanın En Sıra Dışı 15 Klasik Arabası

İstanbul’da Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 101 Şey

Rusya’nın Dünyanın En Saykodeli Ülkesi Olduğunu Kanıtlayan 19 Fotoğraf

Facebook’ta Beğen Tuşu Değişti

Blog, Genel 24 Şubat 2016
8.918

Facebook’un uzun süredir test ettiği ‘Facebook Reactions’ emoji’leri nihayet tüm kullanıcılara sunuldu. Artık “beğenme” haricinde farklı ifadeleri de kullanabileceğiz.

Facebook‘un kullanıcılara sadece “beğen” işlevi sunması, uzun süredir bazı kesimler tarafından eleştiriliyordu. Facebook ekibi de bu eleştirileri dinlemiş olacak ki uzun süredir geliştiren Reactions özelliği bugünden itibaren tüm kullanıcıların kullanımına açıldı.

Geçtiğimiz Ekim ayından bu yana bazı bölgelerde test edilen Reactions ile birlikte, alıştığımız “beğen” tuşunun yanı sıra farklı tepki özellikleri de servise eklendi. Bundan böyle bir gönderiyi beğenmenin yanı sıra sevgi,gülme, şaşırma, üzüntü ve kızgınlığı ifadeleyen emojileri de kullanabileceğiz.

16-02/24/reactions.jpg

İlk olarak İrlanda ve İspanya’da test edilen bu özellik bugünden itibaren tüm Facebook kullanıcıları tarafından ulaşabiir hale geldi. Facebook’tanyapılan açıklamaya göre duyguları ifade eden emojilerin çizilmesi konusunda sosyologlardan yardım alındı.

Yeni reaksiyon seçenekleriyle beraber “beğen” işlevinin uygunsuz kaldığı durumların önüne geçiliyor. Örneğin evcil hayvanının hasta olduğunu belirten bir iletinin beğenilmesi, kullanıcılar tarafından garip karşılanıyordu. Artık böyle gönderiler için üzgün veya kızgın emojiler kullanılabilecek.

Etiketler:
Kaynak:
Reklamlar
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Reklamlar
İlginizi Çekebilir