Çocuk Kitaplarını Hazırlayanların Kafasının Bir Dünya Olduğunun Kanıtı

Hapisten Çıkıp Podyumları Fetheden “Dünyanın En Seksi Erkek Mahkumu”

Dünyanın Sayılı Zenginlerinin Yaşadığı Ultra Lüks Evler

Rus Düğünlerinde Çekilmiş Birbirinden Tuhaf Fotoğraflar

Fotoğraflarınızı “Like” Manyağı Yapacak 6 Poz Tüyosu

Genel 6 Ocak 2016
14.988

Fotojenik olmadığınızı mı düşünüyorsunuz? Yanılıyorsunuz! Tek sorununuz poz vermeyi bilmemek. İşte size vereceğimiz bu ipuçları sayesinde biz sevap pointlerin en yükseğini alacağız; siz de çok güzel pozlar verebileceksiniz. Biraz spoiler gibi olabilir ama ipuçlarının temeli “hödük” gibi durmamak üzerine. Evet efendim, hödük gibi durmayın. Hobi olarak durabilirsiniz tabi : )

1. “Bizim Sülalemiz Raad” Pozu

1

Ellerinizi cebinize koyup dümdüz durmayın. Bunu yapmak yerine vücudunuza hafif S şekli verip sadece baş parmaklarınızı cebinize koymanız daha rahat görünmenizi sağlayacaktır.

2. İnce Görünme Pozu

2-117

Yine dümdüz kameraya bakmak yerine vücudunuzu 3/4 oranında yana kaydırın. İkinci fotoğrafa biraz dikkatli bakarsanız, Kadının elini kalçasına doğru koyması orada fotoğrafa zarafet katmış; bacak ve kalçasının da daha ince görünmesini sağlamış. İşet bunlar hep ipucu : )

3. Avuç İçini Kameraya Doğru Tutmayın!

3-113

Ellerinizi yüzünüze koyarak poz vermek mi istiyorsunuz. Tamam verin. Ama avuç içinizi kameraya doğru tutup “al buna konuş” pozu vermeyin! Yüzünüzün yakınındaki bir avuç içi yüz hatlarınıza engel olacaktır. Bu yüzden elinizin yandan görünmesine özen gösterin.

4. Hem Uzunum Hem Rahatım Pozu

4-113

Dimdik durmayın. Bir omzunuzu eğerseniz hem daha uzun görünürsünüz hem de rahat izlenimi oluşturursunuz. Ayrıca ellerinizi de saklamayın. Fotoğraflarda gördüğünüz gibi sağ tarafta ellerin görünmesi fotoğrafa ayrı bir hava katmış.

5. Omuz+Diz Bükmek

5-106

Hafif yandan çekiliyorsanız hemen S harfi pozisyonunu almayı unutmayın. Dizinizi bükün, omuzlarınızı indirin. Hem daha ince hem daha rahat görünmenizi sağlayacaktır. Ayrıca ölümcül bir ipucu daha vereyim: Eğer yandan değil de karşıdan çekiliyorsanız hafif yana dönün ki yandan çekiliyormuşsunuz gibi olsun asdfghjkl

6. Öyle Dümdük Durmayın!

6-98

Bu maddeye gelene kadar çok iyi anlamış olmalısınız ki dümdüz durarak verdiğiniz pozlar dedenizin vesikalıklarının daha kaliteli makinelerle çekilmiş halinden öteye gitmiyor! Bu yüzden fotoğraf çektirirken öyle dümdük kameraya bakmayın. Kafanızı hafifçe eğin. Soldaki ve sağdaki fotoğraf arasındaki farka dikkat edin. Eğer bir fark görmüyorsanız tüm bu maddeleri boş verin, bir şey demedik farz edin : )


Kaynak:
Reklamlar
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.