Erkek Arkadaşını Terk Edecek Kızlara Tavsiye Ve Tüyolar

Kendinizi Daha İyi Anlamanıza Yardımcı Olacak 10 Şaşırtıcı Psikolojik Gerçek

Yaptığınız Seçimlerden Pişman Olmamanız için 5 Açık Neden

Taksim Patlaması Sonrası Hükümetin Yaptığı Şaka Gibi Açıklamalara Tepkiler

Günlük Hayatınızı Kolaylaştıracak İcatlar -Bölüm 1-

Blog, Genel, Teknoloji, Yaşam 28 Temmuz 2015
14.333

Bazı mucitler vardır ki günlük hayatımızı kolaylaştırmak için akla gelmedik icatlar çıkarırlar, insanların geneline hitap eden icatlar, kimisi de bunu benim gibi daha üşengeç kesme uygun hale getirir, iyiki de getirir. Karşınızda günlük hayatınızı kolaylaştıracak icatlar sisilesi!

anahtarı unutanlar için smartphone kapı kilidi

Kapının anahtarlarını sürekli unutanlardan mısınız? Hiç sorun değil, elinizden düşürmediğiniz o güzelim telefon şimdi elektronik anahtar görevini de görebiliyor.
ayna, ütü masası

Ütünüzü yaparken aklınızda deli sorular, acaba nasıl olacak? Hayır zaten o ütüyü hep sona bırakıyorsunuz, televizyon izlerken yapayım diye salona taşıyorsunuz, üstüne vaktinizde dar ayna olan odaya koşuşturmak gerekiyor. Yada gerekiyor mu? Bu ütü masasıyla hayır, çevirin ne kadar güzel olmuşsunuz görün (yalnız anladım ki bende tam bir satış elemanı zihniyeti var, yazdığımı okurken bile alasım geldi)bebek temizleyici

Bebekler, küçük tatlı enerji topları. Heryerde sürünen, evi karış karış dolaşan bir bebeğiniz mi var? Giydirin bu aparatı bırakın dilediği kadar sürünsün bir işe yarayıp etrafıda tertemiz eder. İcadımız bebek sayısı arttıkça daha da çılgın bir hal almakta. bisiklet çantası

Sizde benim gibi spor yapmayı seven, hafta sonları bisikletle kilometrelerce yol yapıp güzel ülkemin yollarında pedal vuranlardan mısınız? Alıyorsunuz bu çantayı katlıyorsunuz bisikletinizi, gidemediği yerlerde de siz onu taşıyorsunuz. Omuzlarınızdaki o ağrı da son buluyor.   bisküvi zımbırtısı

Güzel güzel sütünüzü koymuşsunuz, yanınızda okuyacağınız gazete, kitap neyse ayarlamışsınız. Bir yandan oku bir yandan bisküviyi süte bandır güzelde iki işi layığıyla yapmak her kula nasip olmaz, yada bu icada kadar olmazdı. Güven içinde bisküvinizi süte banın parmaklarınızı elit bir şekilde kurulamaktan kaçının (löp löp emin diyemiyoruz tabi, elitsiniz ya.)çıkarılabilen topuklu ayakkabıHepimiz o topuklu ayakkabının çıkartılıp narin bir şekilde tutulurken çekilen çıplak ayaklı fotoğrafları görmüşüzdür. Çıkarmayın efendim, topuğu çıkartın ayaklar konforundan mahrum kalmasın. Bu üründe bi zahmet satsın.
diş macununu dibine kadar kullanmanızı sağlayacak sıkacak

O diş macunu yok mu, sonlarına geldikçe stres biriktiren, evde yaşayanları birbirine düşüren… Birbirinize göz ucuyla bakıp acaba son çileyi kim çekecek, kim yiyecek lafı diye plan kurduğunuz o günler sona erdi. Alın bu aparatı macununuzu dibine kadar hatta dibbine kadar kullanın. Sizde rahat edin bizde.el yakmayı önleyecek fırın kenarıGüzelce pizzanızı ısıtıyorsunuz kapağı açıp bez tribine girmeden işinizi hallediyorsunuz. Her ne kadar bizim fırınların, börek kültüründe iş yapacak olmasada, mikrodalga gibi ürünlerde oldukça kullanışlı olabilir.

elleri kesmeden taşımanızı sağlayan aparat

O alışveriş sonrası poşet taşıma yada gereğinden biraz fazla doldurulmuş bavulları taşımak yok mu… Ellere, parmaklara yapılan o zulmün hesabını vermeye kalksak veremeyiz. O yüzden alıyoruz bu aparatı ellerimiz pamuk gibi, kesilmeden mutlu mutlu taşıyoruz. İyi de yapıyoruz yani.
gizli içki kapları 2

Alkolün taşıması bir dert içmesi ayrı bir dert. Gazete kağıdına sarılanlar, siyah geleneksel poşetinde duranlar hepsi “ben burdayım” diye anons yapıyor, alkole ortak artıyor. Hâl böyle olunca da bu tarz ürünler şart oluyor. (yada içkiyide bırakabilirsiniz, daha pratik çözüm)
gizli içki kaplarıTabi bu iş biraz risklide olabilir, millet size bakıp “napıyor lan bu? Güneş kremi mi içiyor o hayvan?” şeklinde tepkilere maruz bırakıp, tekme tokatla ortamdan da atabilirler. Oluşacak hasardan mucidimiz yada yesilperim ailesi sorumlu değildir.
herkese göre spagetti

Sırada kişiye özel servis yapmayı mümkün kılan bir aparat var. Bu sayede yemek sonrası şişliklere, kayan gözlere, esnemelere son veriyoruz. Fotoğrafta da gördüğünüz gibi çocuk, bay, bayan ve at için olan… At için? Oha at için olan porsiyonlar var. O yukarda yazdıklarımızı falan unutun, şu yazıyı okuyan herkesin gözü o ata gitti ve ölümüne sevdiler. Net. 
kapakların uçmasını engelleyen açacak

Evde uçan kapaklar, çığlık çığlığa kaçan misafirler, “doktor yok mu?!” diye bağıran, kaşını gözünü tutan yaralılar. Tamam biraz dramatik oldu  ama, uçan kapak sorununa son vermek için daha ideal bir ürün bulamazsınız gibi.
karanlıkta parlayan tuvalet kenarı

Gece kalktınız gözler yumuk yumuk, tuvaletinizi resmen oto-pilotta ezbere yapıyorsunuz. Sorun değil, her ev sahibi Türk erkeği yüzde doksanların üstünde bir isabet oranıyla işini halleder ve gider. Peki misafirler? Deplasmanda oynanan maçın stresi el titremesine ve doğal facialara sebep olabilir. Çözümü basit, karanlıkta parlayan bu ürünümüzle değnekçilik yapar gibi misafirlerimizi yönlendiriyor ve iki taraf içinde sıkıntı yaratacak anlardan kaçınıyoruz.
kaşık, çubuk aparatı

İster kaşık, ister yemek çubuğu! Asya mutfağına düşkünseniz bu ürün olmazsa olmazlarınızdan.
kaykaylı bebek arabası

Bebek arabasıyla bebeği gezdirmek gayet sakin, temposu düşük bir iş olarak geçer. Hız düşkünüyseniz sizi boğabilecek bu aktiviteyi daha hareketli hale getirdik. Kaykaylı bebek arabamız sayesinde bir yandan bebeğimizin gönlünü yapıp öte yandan da önceki park rekorunuzu kırmaya çalışabilirsiniz.
kendinden ısıtmalı yağ bıçağı

Ekmeğe yağ sürme sanatı diye birşey vardır, özellikle bizim mutfağımızda kaymak ve yağ, bal ile reçelin kadim dostu olunca, kendi halinde ısınıp yağı jilet gibi sürmemizi sağlayan bu bıçakta vazgeçilmezimiz olabilir.
kendini yenileyen mum

Şimdi mumlarla donatılmış romantik bir akşam yemeğini ekonomikleştirip rezil edin demiyoruz ama ruh çağırma ayinleri, jenga gecesi (mum ışığında bir deneyin bence) gibi aktivitelerde bitmeyen mum sayesinde bütçemiz rahat ediyor, haliyle mutlu oluyoruz.kilitli kahve kupası

Kahve kupanız sizin için ne kadar özel? Yada size özel mi? Bu kupayla cevaplar evete dönüşüyor. Şifre koruması sayesinde özel kupanız dış saldırılardan korunduğu gibi, kullanamayan dış mihraklar kıskançlıklarından çatlıyor ve kupanızın nam salıyor. kitap tutacağı

Açık mekanda kitap okumak gibi alışkanlıklarınız varsa, hele ki birşeyler içer yada yerken bu aktiviteyi yapmaya kalkıyorsanız, o yüzünüze çarpıp rahatlatmakla yükümlü rüzgar sizi şekilden şekile sokup, okuduğunuz sayfayı kaybetmenize sebep olabiliyor. O yüzden kitap tutar-9500xEn (tamamen uydurmadır) adı verdiğimiz bu alet sizi bu dertten kurtarıp, kahve/kitap keyfinizi doya doya yaşamanızı sağlıyor.
kullanışlı mini çöp

Doğrama tahtası iyi hoşta, ardından kalan kabukları toparlamak için uğraşmak biraz sıkıntı olabilir. Bu küçük arkadaş sayesinde tek bir bıçak tersiyle tüm çileler son buluyor, iyi de oluyor.

Evet efendim, yesilperim ailesi olarak hayatınızı kolaylaştıracak, zamandan tasarruf sağlayacağını düşündüğümüz icatların ilk bölümünü paylaştık. Zaten bu paylaştığımızı tamamen okuduysanız gayet vakti bol işsiz insanlarsınız, o yüzden bunları alıpta paranızı ziyan etmeyin. Okumadıysanız da sağlık olsun diyelim.

Sonuç ne olursa olsun seviliyorsunuz, iyi ki varsınız. Bu sıcak salı gününüzün rüzgar gibi geçip cumaya atması dileğiyle.


Reklamlar
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.