740 Beygirli Agresif Bir Tanrıça: “2017 Lamborghini Aventador S”

Yetişkinliğe Adım Attığımızda Farkına Vardığımız 7 Acı Gerçek

Sergen Yalçın’dan Kapak Niyetine Cevaplar

Ekşi Sözlük Yazarının Bol Acılı Aşk Hatırası

Instagram’da İyi Fotoğraf Yayınlamak İçin Yaptığımız 15 Absürt Şey

Blog, Genel 19 Mart 2016
2.750

Hadi itiraf edelim, bir Instagram fotoğrafı için girmediğimiz şekil kalmıyor. Bazılarının aslında çok absürt olduğunu da kabul edelim. Her şey daha fazla “like” için!

 

1.Toplum içinde birileri bizi görmeden hızla selfie çekmeye çalışmak

Ve tabii tam yakalanmamaya çalışırken birilerinin size bakan gözleriyle karşılaşmak. Bunda ne var canım? O günkü kıyafetinizi göstermeye çalışmanın nesi utanç verici? Evet, kendinizi böyle rahatlatabilirsiniz. Hadi itiraf edin, etrafta kimse yoksa tamam ama herkes bakarken poz vermek epey zor değil mi?

2. Mükemmel filtreyi seçmek için bir saatinizi harcamak

Hangisi gece daha iyi görünmenizi sağlar? Of, bunu seçmek ne zor! Tek derdiniz bu olsun canım!

3. Fotoğraf için kurgu hazırlarken zamanın nasıl geçtiğini anlamamak

Taze çiçekler, parfüm şişesi, birkaç güzel dekoratif malzemeyi bir araya getirip en iyi fotoğrafı nasıl yakalayabilirsiniz? Bunun için saatlerinizi harcadığınız oluyor mu? Evet, yalnız değilsiniz.

4. Fotoğraf altına ne yazmalı diye düşünüp, bulamayınca etraftakilere sormak

“Şimdi bu fotoğrafa nasıl bir açıklama yazmalı?” Evet, iyi bir fotoğraf yazısı daha fazla beğeni almanın anahtarıdır, bunu biliyorsunuz.

5. Aile ya da arkadaşlarla çıkılan yemekte, fotoğraf çekmeden kimseyi yemeğe dokundurmamak

Mükemmel masa fotoğrafını yakalamak için henüz hiçbir yiyeceğin ellenmemiş olması gerekiyor. İkinci bir emre kadar kimse elini tabağına götüremez.

6. Menüden Instagram’a layık yiyecek ya da içecek seçmek

Diyetteyken çoban salata yeseniz daha iyi olur ama çikolata soslu bir pastanın görünümü çok daha güzel kuşkusuz. Onunla harika bir Instagram fırsatını kaçıramazsınız!

7. 50 tane selfie çekip sonra hepsini silmek

 

Selfie çekip çekip, kötü çıkanları silerken harcadığınız kaloriyle önümüzdeki sene Victoria Secret defilesine katılırsınız neredeyse.

8. Planlarını Instagram’a sağlayacağı getirilere göre yapmak

Gideceğiniz tatil mekanını Instagram için nasıl daha iyi fotoğraf yakalarsınız mantığıyla mı seçiyorsunuz? İğne atsan yere düşmez turistik mekanlarda bulunmayı gerçekten istiyor musunuz, yoksa “Ben de buraya gittim” görüntüsünü vermek için mi tercih ediyorsunuz? Vereceğiniz cevap, sizin Instagram bağımlılığınız olup olmadığını gösterir.

9. Tek fotoğrafa tüm aksesuarlarınızı sığdırmaya çalışmak

 

 
Tüm aksesuarları tek bir kareye sığdıracağım diye yeni pozisyonlar denerken esnekliğiniz arttı, neredeyse bir yoga ustası oldunuz. Eh hem küpenizi hem de ayakkabınızı göstermek üzere poz vereceğim diye ters hareket yapmak, bir yerlerinizi yaralamak da bu işin fıtratında var.

10. Güzel bir fotoğraf çıkacağını düşündüğünüzde sokağın ortasında durmak

Trafiği kim takar? Arka planda harika bir görüntü olduktan sonra…

11. Berbat bir parti ya da etkinlik de olsa onu hayatınızın en mutlu anı gibi yansıtmak

Sıkıntıdan patladığınız bir parti de olsa eve sıfır fotoğrafla dönemezsiniz. Mutluluktan uçuyormuş gibi pozlarınızı alalım.

12. “Bakmıyormuşum gibi çek panpa” pozu için birinden yardım istemek

Ahh en utanç vericisi bu olabilir. Sanki planlanmamış bir fotoğraf gibi poz vermeye çalışmak… Bir de hiç tanımadığınız birinden bunu istemek…

13. Milyonlarca farklı fotoğraf kurgulama uygulaması kullanmak

Teknik olarak #nofilter (filtresiz) diyebileceğiniz ama uygulamalar sayesinde üzerinde oynanmış fotoğraflar oluşturmak için şart.

14. Umduğunuz kadar “beğeni” almayan fotoğrafı silip onu daha cilalandırmak

Fotoğraf, beklediğiniz ilgiyi görmediğinde onu silip farklı bir filtreyle, “beğeni”lerin daha fazla yapıldığı saatlerde tekrar yayınlıyor musunuz?

15. Daha fazla “beğeni” almanın en garanti yolu olarak evcil hayvan fotoğrafları paylaşmak

Hiçbir fotoğrafınız beğenilmese bile herkesin sevimli bir kediyi ya da köpeği beğeneceği aşikar. Bundan yararlanmak da Instagram kurtlarının görevi.


Etiketler: ,
Kaynak:
Reklamlar
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.