Mülteci Çocuklar Geceleri Nerede ve Ne Koşullarda Uyuyorlar? 8 Fotoğrafla Görüntülendi

Ekşi Sözlük’ten Pişman Olmak İstemeyenlere Tavsiyeler

10 Yıl İçinde Pişman Olacağınız 10 Şey

Yaşlara Göre İnsanların Anne ve Babaları Hakkındaki Düşüncelerinin Değişimi

Koltuğunu 180 Derece Yatırmaya Çalışan Yolcu

Blog, Genel 3 Temmuz 2015
3.774

onun sizin kucağınıza yatma ve sizin alanınızı işgal etme lüksü var ise sizin de kolunuzu bacağınızı onun kolçağına, koltuk arasına falan uzatma ve onun alanını işgal etme lüksünüz vardır. iki iki daha dört. ayağınızı bacağınızı dizinizi uzatın çekinmeden öndeki hayvanın yaşam alanına. hiçbir şekilde hak iddia edemez. hem belki ben ameliyatlıyım, belki sakatım, belki sinir hastasıyım. onun paşa gibi 180 derece açıyla seyahat etmesinin hiçbir bahanesi olamaz, fakat benim ona karşı koymamın yüzlerce bahanesi olabilir.

neymiş koltuk yatırmak biletli yolcuya verilen anayasal bir hakmış vırtmış tırtmış. ulan , koltuk indirme düğmesi bozuk çıkıp koltuk yatmayınca hiç muavinle dalaşa giremiyorsun anayasal hakkımı verin bana diye! yedirirler adama o koltuğu. madem hakka hukuka adalete çekiliyor mevzu. o zaman sen benim dizime inip beni taciz etme, beden ve ruh sağlığımla oynama, 8 saatlik yolculuğu bana zindan etme hakkına sahipsen ben seni iki kat taciz etme hakkına sahibim. hafifletici sebebim de var. yatarak gideceksen yataklı vagondan bilet alacaktın aslanım.

otobüste yolculuk yapmayı iyi bilen birisi, önündeki ne zaman koltuk yatıracak onu da iyi sezer.
ne zaman öndeki dallamanın eli koltuğun altındaki düğmeyi yoklamaya başlar kör gözlerle , hemen dizinizle abanın öndeki koltuğa. ya da ellerinizle koltuk başını aksi istikamette ittirin daha adam yaslanmaya fırsat bulamadan. ama hayvan gibi itmeyin. çaktırmadan güç uygulayın… o koltuk asla yatmaz. adam da farkına varmaz itildiğinin. zorlar zorlar ama yatıramaz. sonra bir dener iki dener üç dener dördüncüde bozuk bu diye vazgeçer.. tecrübeyle sabittir. çok nadiren iflah olmayanı da çıkar bu yolcu tipinin. 8 saatlik yol boyunca 10 dakkada bir deneyenine rastladım. onda insan beyni yok, bildiğin horoz beynine sahip kendileri. ulan 78 kere denedin, 78 kere yatıramadın. vazgeç di mi. daha varış terminaline girdiğinde hala deniyordu dingil. belli ki kendine uğraş edindi. benim dizlerim, kollarım parçalandı, iki dakka uyuamadım fakat yılmadım ve o koltuk yatmadı.


Reklamlar
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.