Yemek Sepeti Müşterilerinden Gelen Yorumlara Bomba Cevaplar Veren Lokanta Sahibi

Erkeklerin Yaşı İlerledikçe İhtiyaç Ve İstekleri

Bizlerden Daha Havalı İşi Olan 9 Hayvan Dostumuz

Dünyanın En Değerli 10 Otomobil Markası

Pablo Escobar Hakkında 10 Şaşırtıcı Gerçek

Blog, Foto Galeri, Genel 1 Aralık 2016
69.948

Tam adı Pablo Emilio Escobar Gaviria olan Pablo Escobar’ın kim olduğunu biliyorsunuz, değil mi? Bu kişi kimilerine göre dünyanın en önemli şahsiyetlerinden biri. Hayatını konu alan birçok kitap, dergi, film vs. bu durumun bir göstergesi diyebiliriz. Edinilen bilgiye göre; 2016 yılında Escobar’ın hayatını anlatan “Narcos” isimli bir dizinin çekileceği de bilinmektedir.

1949 doğumlu olan Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı, 1989 yılında Forbes dergisi tarafından dünyanın en zengin 7. adamı olarak gösterilmişti. Sahip olduğu muazzam servetini uyuşturucu kaçakçılığı ve başka yasa dışı yollardan kazanan Escobar, 1980’li yıllara gelindiğinde piyasada tam bir hakimiyet kurmuştu. Ancak sahip olduğu bu güçle yetinmeyen Escobar, 1983’te Kolombiya meclisine de girmiş ve gücüne güç katmıştır. Neticede artık politik bir güce de sahip olan Escobar, uzun yıllar boyunca bir uyuşturucu devi olarak tanınmıştır.

Escobar’ın hayatından kesitlerin ve özelliklerin bu kadarla sınırlı kaldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Dilerseniz bir an önce dünya tarihine damgasını vuran Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısını incelemeye başlayalım.

Etiketler:
Reklamlar
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Reklamlar
İlginizi Çekebilir