Bunların Yaşadığı Hayat İse Bizimki Ne Lan Diyeceğiniz 37 Fotoğraf

Kedi Sahibi Olduktan Sonra Hayatın Nasıl Değiştiğini Gösteren 18 Görsel

Ahmet Çakar’dan Beyin Yakan 8 Tweet

Günün En İyi 5 Gif’i (22.10.2015)

Pablo Escobar Hakkında 10 Şaşırtıcı Gerçek

Blog, Foto Galeri, Genel 1 Aralık 2016
70.204

Tam adı Pablo Emilio Escobar Gaviria olan Pablo Escobar’ın kim olduğunu biliyorsunuz, değil mi? Bu kişi kimilerine göre dünyanın en önemli şahsiyetlerinden biri. Hayatını konu alan birçok kitap, dergi, film vs. bu durumun bir göstergesi diyebiliriz. Edinilen bilgiye göre; 2016 yılında Escobar’ın hayatını anlatan “Narcos” isimli bir dizinin çekileceği de bilinmektedir.

1949 doğumlu olan Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı, 1989 yılında Forbes dergisi tarafından dünyanın en zengin 7. adamı olarak gösterilmişti. Sahip olduğu muazzam servetini uyuşturucu kaçakçılığı ve başka yasa dışı yollardan kazanan Escobar, 1980’li yıllara gelindiğinde piyasada tam bir hakimiyet kurmuştu. Ancak sahip olduğu bu güçle yetinmeyen Escobar, 1983’te Kolombiya meclisine de girmiş ve gücüne güç katmıştır. Neticede artık politik bir güce de sahip olan Escobar, uzun yıllar boyunca bir uyuşturucu devi olarak tanınmıştır.

Escobar’ın hayatından kesitlerin ve özelliklerin bu kadarla sınırlı kaldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Dilerseniz bir an önce dünya tarihine damgasını vuran Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısını incelemeye başlayalım.


Etiketler:
Reklamlar
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.