Rusya’nın Çok Acayip Bir Yer Olduğunu Bize Gösteren 15 Fotoğraf

Sahibinin Mezarının Başından 1 Yıldır Ayrılmayan Vefalı Kedinin Gözleri Dolduracak Hikayesi

Farklı Cinslerdeki Köpeklerin Çiftleşmesi ile Dünyaya Gelen 9 Tatlış Yavru

Fotoğrafçıların Duymaktan Bıktığı 6 Söz

Sivilce Haritası İle Yüzün Farklı Yerlerinde Çıkan Sivilcelerin Sebepleri

Blog, Genel 11 Mart 2016
24.637

Sivilce Haritası

Eski uzak doğu tıbbı ile modern dermatolojinin karışımı sonucu ortaya çıkan yüz haritaları, iç organlar ve yüzün farklı bölgelerindeki akne ve sivilce oluşumu arasında bir korelasyon olduğunu gösteriyor.

Yüzün farklı spesifik bölgesindeki sivilceler vücut sistemleri ve organlardan etkilenişi şu şekilde;

1 ve 2 numaralı bölgeler: Genellikle stres ya da uyku problemleri etkiler. Alnınızda cilt problemi veya akne varsa 7 ile 9 saat gece uykusu uyumanız gerekli. Uyuduğunuz ortamın karanlık ve sessiz olması da oldukça önemlidir. Ayrıca Sindirim sistemi ile alakalı problemleri işaret ediyor olabilir.Yağlı yiyecekleri ve abur cuburu azaltmak yardımcı olabilir.

3 numara: Karaciğer. Alkol tüketimi,ağır yemekler ve fazla süt ürünleri tüketmek belki karaciğerinizi yoruyordur.Besin alerjilerinin de tepkisi olabilir. Karaciğeri dinlendirmekte fayda var.

4 ve 5 numaralar : Böbrekler. Bol su tüketmek işe yarayabilir. Böbrek rahatsızlığınız da olabilir. Ağrı kesiciler antibiyotikler bizde bolca tüketildiğinden böbrekleri yoruyor olabilir zaman zaman tam da o bölgede çıkan sivilcelerim ve malum dönemlerde içilen ağrı kesicilerin çakışması tesadüf değil sanırım.

6 numara : Kalp.Kolestrol ve tansiyonu sık sık kontrol ettirmekte fayda olacaktır.

7 ve 8 numaralar: Böbrekler. Yine böbrekler karşımıza çıktı. Cep telefonunun da sebep oldugunu düşündüğüm bu sivilcelere böbreklerin de etki edebileceği düşünülüyor.

9 ve 10 numaralar: Solunum sistemi. Sigara içenlerin sanırım en çok karşılaştıgı sivilce türü burdakiler olsa gerek. Ayrıca alerjiler, nefes problemleri hatta kirli hava bile sebep olabilir. En klasik sivilce mekanı bence her zaman yastık kılıfını sık değiştirip yüzü temiz tutmada fayda var. Cildin nefes alması da önemli.

11 ve 12 numaralar: Hormonlar.Hormonsal değişimler yaşanılan PMS ve regl dönemlerinde sivilcelerin mekanı burası.  Ayrıca stres,kilo değişimi gibi etkenler de hormonları etkiliyor kendinizi takip etmekte fayda var.

13 numaralı bölge: Mide. Düşük lifli beslenme toksinlerin vucuttan atılamaması belki de bu bölgede çıkan sivilcelerin sebebi…

14 numara:Bakteri mikrop hastalık… Vucudumuzun bir şeylerle savaştığını gösteren sivilceler olduğu söyleniyor.


Reklamlar
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.