Türk Anne Ve Alman Anne Arasındaki 20 Fark

İnsanın Beynini Yakan 8 Komik Şikayet

Neden Hatasız Kul Olmaz?

13 Dünyaca Ünlü Markanın Eski Ve Günümüzdeki Logo Tasarımları

Telefonunuzda Fotoğraflarınızı Düzenlemek İçin Kullanabileceğiniz 9 Muhteşem Uygulama

Blog, Genel 27 Kasım 2016
8.227

Neredeyse herkeste akıllı telefonlar olmasına rağmen neden Instagram fenomenleri gibi fotoğraf çekemediğimizi bilmiyoruz… Yeteneksiz miyiz? Hayır değiliz. Sadece onların kullanıyor olduğu fotoğraf uygulamalarından haberimiz yok. Birçok Instagram fenomeni, çektikleri fotoğrafları dakikalarca editleyip rötuşlar yaparak yüklüyor.

İşte o çok işinize yarayacak fotoğraf düzenleme programlarından bazıları.

1. FaceTune

8571IMG_20503

Programın özellikleri o kadar çok ki genel olarak bahsedecek olursak, yüz biçiminizi düzeltebiliyorsunuz, elmacık kemiklerinizi ve kaşlarınızı vurgulayıp burnunuza şekil verebiliyorsunuz. Cildinizi düzeltebilen bu program cilt lekelerinizi veya akne izlerinizi çok kolay bir şekilde kaldırıyor. Yüzünüzü daha aydınlık bir hale sokup göz altınızdaki torbalardan kurtulmanıza yardımcı olmasının yanı sıra dişlerinizi beyazlatıp gülüşünüzü belirgin yapmanıza da imkan sunuyor. Ayrıca yüzünüze bu programla makyaj yapabilir hatta göz renginizi bile değiştirebilirsiniz. Ayrıca arka planı bulanıklaştırıp kendinize odaklayabilme özelliği de mevcut. Programda farklı filtreler de var. Selfie çekmeyi seviyorsanız bu program tam da ihtiyacınız olan şey.

 

2. Glitche

 

Glitché

Oldukça ilginç olan bu program dijital bir çerçevede resimlerinizi sunmanıza olanak sağlıyor, arzu ederseniz fotoğrafınızı hareketli bir gif haline getirebiliyorsunuz. İçeriğindeki efektler başka hiçbir programda yok. Grenli gif, 3 boyutlu fotoğraf, eski televizyon ekranı şeklinde filtreleri var.

 

 

 

3. Whitagram

screen696x696

Bu program ile, Instagrama atmak için çok büyük ya da çok yakından olan fotoğraflarınıza bembeyaz çerçeve ekleyip ekrandaki görüntü boyutunu küçültebilirsiniz. Fotoğrafınızın üzerine yazı yazabilirsiniz.

 

 

 

4. VSCO

 

vsco-cam-screen-0913-01

 

Vsco ile fotoğrafınızın renk skalasına göre filtreleme yapabiliyorsunuz. Ek filtre paketleri alarak fotoğrafınızın dokusunu da değiştirebilirsiniz. Vintage bir efekt isterseniz gren ekleyebilirsiniz. Derinlik ve renk kontrastını harika yapan bu program kesinlikle telefonunuzda bulunmalı.

 

 

 

5. Mextures

 

Best-iPhone-Photo-Editing-Apps-2016-2

150’den fazla filtresi olan bu uygulamayla adeta filtreler arasında karar veremeyip kafayı yiyeceksiniz. Birden fazla filtre uygulayabilir ya da kendi filtrenizi yaratabilirsiniz.

 

 

 

6. Phhhoto

 

phhhoto 3

Gif çekme özelliği bulunan bu program aynı zamanda bir sosyal paylaşım sitesi. Boomerang’ın aksine yaklaşık 80 tane filtresi olan bu programın filtreleri oldukça ilgi çekici. Balık gözü, su damlaları, kalaydeskop, tersine renkler, grenler, dalgalanmalar ve analog fotoğraflardaki burning efekti gibi çok fazla çeşidi bulunuyor.

 

7. ProCam 4

 

ProCam-2-sound-activated-iPhone-camera-app

Gece modu, yavaş deklanşör modu, titremesiz çekimi ve selfie zamanlayıcısı bulunan bu programda isterseniz ağır çekim de yapabiliyorsunuz. Bu programla ISO ayarını kontrol ederek fotoğrafınıza ne kadar ışık alacağını ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca bu programda balık gözü eğik geçiş, makro, tonlama gibi 17 adet lens var. Yüksek çözünürlüklü videolar çekmek için de ideal olan bu program tüm beklentilerinizi karşılayacak.

 

8. Living Planet

 

sc1024x768

Oldukça ilginç olan bu fotoğraf programı, çektiğiniz kareyi bir gezegene dönüştürüyor! Fotoğrafı belirli açılardan bükerek yusyuvarlak eden bu program 360 derece çekim yapması sayesinde bu fotoğrafları çekebiliyor. Aynı zamanda video kayıt özelliği de var.

 

9. Enlight

Enlight-App-iPhone-17

Bu programda fotoğraftaki tüm renklerin ton eğrisini seçebiliyorsunuz. Klasik kamera ve vintage stili bulunuyor. Renk geçişlerini dilediğinizce yapabilir ve retro hissi yaratmak için fotoğrafa ışık süzmeleri ekleyebilirsiniz. Fotoğraftaki nesneleri küçültüp yeniden biçimlendirebiliyorsunuz. Double Exosure yöntemiyle birlikte fotoğrafın üzerine bir fotoğraf daha ekleyebiliyorsunuz. Yine bir çok ihtiyacınızı karşılayabilecek bir program.


Etiketler:
Kaynak:
Reklamlar
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.