Toyota’nın Yeni Çılgın Modeli C-HR Tanıtıldı

8 Sene Yurt Dışında Yaşamış Çapkın Bir Adamdan Türk Kızları İçin Yazdığı 2.Yazı

Ruh Sağlığı İçin Uzak Durulması Gereken 10 Erkek Tipi

Hoagard’dan Keşke Benim de Evimde Olsa Diyeceğiniz 10 Metal Plaka

Yalnız Yaşamanın Düşünülmemiş Zorlukları

Blog, Genel, Yaşam 19 Ağustos 2015
7.822

Son tsört kirlendiğinde
son çorap delindiğinde
son ekmek küflendiğinde
beyaz adam yalnız yaşadığı evin yenmediğini anlayacak…

öncelikle;

genel temizlik ve kişisel bakım olayı var tabi; bulaşık, çamaşır, ütü, sil-süpür vb.

bunları yapmak hayatınızın en büyük işkencesidir.

ikinci konu; yemek ve meyve yememe düzeni;
eğer ki bekar bir erkekseniz en son ne zaman düzgün bir yemek yediğinizi bile hatırlamazsınız. yediğiniz en iyi yemek muhtemelen et döner, iskender, lahmacun falandır. ya da burger king, yemeksepeti arasında sıkışmış bir hayat… en son ne zaman meyve yediğimi hatırlamıyorum bile. bazen heves edip alıyorum, koyuyorum dolaba. hafta sonra da çürümüş halde çöpe atıyorum. bu artık bir hobi oldu bende.

duvarlarla konuşma;
hele ki evde televizyon yoksa ve bilgisayardan sıkılmışsanız, facebook, twitter, instagram, ekşi sözlük arası gidip gelen bir hayat bir süre sonra duvarlarla konuşma evresine kadar ilerler. evdeki mobilyalara isim vermek de bir sonraki aşamadır. korkutucu bir aşama olduğu için oraya kadar girmiyorum bile!

asla eşi bulunamayan çoraplar;
bekar adamın iç çamaşır ve çorap stoğu büyüktür. çünkü yıkama işi ayda bir zorunlu durumlarda yapılan bir eylemdir. ve bir çorabın diğer teki ile buluşması milyonda bir ihtimale denk gelmektedir. zaten bir süre sonra takmamaya başlıyorsunuz. genelde tüm çoraplar siyah ve yakıni renkler olduğundan kimse de anlamıyor.

kaybolan eşyaları soracağınız bir bayanın olmaması eksikliği;
evet. en büyük sıkıntılardan bir diğeri de bir şey kaybolunca soru soracağımız kimse yoktur.

tıkanmış lavabolar;
banyo gideri, banyodaki lavabo gideri, mutfak tezgahındaki giderler hep birlikte eyleme geçmiştir. eğer suları 30 dakika açık bırakırsanız evde boğularak ölebilirsiniz.

tanınmayan cisimler ve kimin olduğunu bilmediğiniz eşyalar;
ara sıra arkadaşlarınızı eve çağırıyorsanız, ya da arkadaşlarınız size sormadan dan diye geliyorsa evin içinde göreceğiniz, bulacağınız muhtemel ufo’lardır. tanımlanamayan cisimler yani.

ıslak mendil krizi;
ev temizliğinde vazgeçilmez item. ıslak mendil bittiği zaman ve almayı uzun zaman unuttuğunuz zaman bakteriden ölme oranınız her zamankinden % 90 daha fazladır. en azından yemek yediğiniz sehpayı b*kgötürebilir.

çamaşır suyu, tuz ruhu gibi kimyasallardan zehirlenme durumu;
bardakların sarardığı, banyonun renginin değiştiğini farkettiğiniz gün markete gider, ismini daha önce bilmediğiniz ve daha önce hiç satın almadığınız bir sürü kimyasal satın alır eve gelirsiniz. üstünde yazdığı gibi kullanmaya çalışsanız da genelde sonu zehirlenme ile biten temizlik girişimidir.

valizi koyacak yer sorunu;
evet, ara sıra memlekete yada tatile gidiyorsunuz, bu valiz o yüzden çok önemli. ne kadar büyük valiz o kadar çok erzak demektir. zira memleketten salça, dolmalık biber, turşu, zeytin vb. bir sürü şey alınacaktır. fakat o valiz evin içinde her köşede 2 ay kalmıştır. nereye konulacağı halen bilinmeyen valiz. garibim. üzülüyorum. sana ayrı bi ev mi tutsak?

iş ya da okul evrakları;
anneninizin yada kız arkadaşınızın evdeyken toparladığı, bi şekilde zulaladığı kitap, not ve evrak yığınının göze batan çılgınlığı. ulan hepsini yakıp atıcaksın bunları var ya. ama içinde diploma falan da vardır şimdi. neyse bi hafta sonu bakar, ayıklarız.

çekirdek;
çekirdek diyip geçmeyelim hocam. evin her yerine nasıl yayıldılar hiç bilmiyorum. her yerden çıkıyorlar. bazıları sadece kabuk olsa da genelde nemlenmiş, geçen seneden kalmış yenmemiş olurlar. tadına bakmak gibi bir hataya düşmeyin sakın.

kül tablası;
o artık bir kül tablası değildir. kanser yuvasıdır. bir arkadaşımın bekar evinde gördüğüm kül tablası ile zaten beynim yanmıştı. adam sokakta bulduğu bir jant’ı eve getirmiş, evin ortasına koymuş ve kül tablası yapmıştı. yanlış duymadınız. jant. araba lastiğinin ortası olan hani.

22. kattaki hamam böcekleri;
ben asansör olmasa çıkmam, adam o minicik ayakları ile nasıl geldi anlamış değilim;

faturalar;
bu konuyu hiç açmak bile istemiyorum. siz kafanızda canlandırın artık.

buzdolabı;
içinde hareket eden geçen aydan kalmış makarna var. yeterli bilgi olduğunu düşünüyorum. beyaz masayı aradım. belediyeden ekip gelecek, dolabı direk alıp gidecekler. kimyasal atık olduğuna kanı getirdik.

ecza dolabı;
ya da ilaç çekmecesi diyebiliriz. içinde bolca prezervatif bulunan çekmecedir. diğer ilaçların ne işe yaradığı hakkında bir fikrim yok. bir kısmını ben aldığımı bile hatırlamıyorum zaten. kim bıraktıysa gelip alsın lütfen.

her şey çekmecesi;
evet. en sevdiğim. elinize geçen her şeyi attığınız, daha doğrusu biriktirdiğiniz çekmecedir. lazım olan her şeyin orada olduğunu bilirsiniz ama asla bulamazsınız.


Etiketler: ,
Kaynak: eksi
Reklamlar
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.